Дмитро Хлевинський: В Україні церква не має великого впливу на владу

 

 

Як мало хто знає, вже зовсім скоро, з 25 по 27 липня, в Україні відбудеться в рамках СНД грандіозний блек і фолк-метал фестиваль Carpathian Alliance Metal Festival Open Air. Але сьогодні Україна для майже усіякого росіянина асоціюється з тривогою і напругою. У зв'язку з цим, та й не тільки, ми вирішили поспілкуватися з організатором цього чудового заходу Дмитром Хлевинським, директором концертного агенства «Global Promotion» та фестивалю «Carpathian Alliance».

Що було найважчим, щоб зважиться на такий захід і зробити його щорічним? У нас в Росії за всі 23 роки після краху СРСР так ніхто і не зміг зробити що-небудь подібне. Ні, звичайно, метал-фестивалі були і є. Але це, як правило, 1-2 стоячих хедлайнера і купа місцевих банд. І далеко не завжди опен ейр.

Абсолютно ніяких труднощів і проблем не було, щоб зважитися на такий захід. Це наша робота і бачачи, що фестивальний ринок в Україні погано розвинений, ми вирішили проводити щорічний фестиваль. Даний фестиваль - не перший наш проект. Ми повністю організовували Metal Heads Mission 2010, а також ми проводили найбільший метал-фестиваль в СНД в 2009-2010 роках, який називався Global East. Даний проект тимчасово заморожений, оскільки ми поставили в пріоритет вузькоспрямований і тематичний фестиваль Carpathian Alliance, тому-що звичайних метал фестивалів достатньо в Європі, а також немає проблем, щоб організувати звичайний метал фестиваль в країнах СНД, але тематичних фестивалів взагалі дуже мало. І тому пріоритет в організації фестивалів нашою компанією - це Carpathian Alliance.

Як би ти оцінив українську сцену екстремального металу? Кого нам варто чекати в найближчі 2-3 роки на фесті.

На жаль, я не можу оцінити українську метал сцену, так як я в ній дуже погано розбираюся. Наша компанія 100% орієнтована на групи з Європи та США. Тому на фестивалі в найближчі 2-3 роки ви можете чекати іменитих гостей з даних регіонів.

Що б відзначив з російської сцени? Кого б ти хотів побачити на твоєму фесті? Як, до речі, щодо «Корозії металу»?

Теж саме стосується і російської сцени. Я абсолютно не знайомий з Російськими групами. «Корозія металу» - це абсолютно неформат фестивалю. Хотів би звернути увагу, що російські і українські групи, які виступають на нашому фестивалі, вибираються спонтанно.

Після подій з групою «Бегемот» в Росії, у багатьох виникає побоювання з приводу раптової клерикализации суспільства. Як із цим справи в Україні? Чи немає перешкод з боку релігійних організацій і чиновників?

Україна на сьогоднішній день дуже демократична країна. За 9 років існування Global Promotion у мене не було жодної проблеми, пов'язаної з тиском з боку релігії. В Україні церква не має достатньо великого впливу на органи влади і тому особливо не вникають в концертні справи.

Як ставляться місцеві жителі до фестивалю. Навіть у Франції один місцевий депутат, пам'ятається, виступав проти Hellfesta?

Місцеві жителі ставляться до фестивалю з великим інтересом. У перший рік фестивалю дуже велика кількість місцевих жителів прийшло подивитися на фестиваль з боку. Побачивши те, що там відбувається, вони більше не виявляють інтересу до просвітлення в метал-культурі. Для місцевих жителів дуже важливо, що на фестиваль приїздить велика кількість туристів, завдяки яким вони можуть заробляти і, хоча місцеве населення дуже віруюче, але їм абсолютно байдуже якого туристи віросповідання, яку слухають музику, як одягаються і як виглядають. Одного разу у мене була ситуація, коли я був присутній при розмові голови села Волосянка з ще одним чиновником з регіону. Голова села з ентузіазмом йому розповідав, що він прийняв групу відвідувачів фестивалю на проживання до себе, і коли він побачив їх зовнішній вигляд, то дуже злякався, але після того, як вони прожили у нього кілька днів, він сказав, що це одні з найбільш інтелігентних туристів, яких він бачив і тому буде всім рекомендувати ставитися нормально і з повагою до людей, хто слухає метал.

 

Для багатьох росіян, особливо з глибинки, «світлом у тунелі» став чеський фестиваль Brutal Assault. Багато моіх знайомих стали їздити саме туди. Дешево, близько, легко оформити візу, зрозуміла мова. Як думаєш, чи вдасться вашому фестивалю стати чимось на зразок Brutal assault і відповідно його замінити? Або ж ви збираєтеся залишатися таким міні-фестивалем?

У нас абсолютно немає мети досягати рівня Brutal Assault. Наша мета - бути найбільшим тематичним фестивалем у Європі.

Яким бачиться змістовна концепція фестивалю в майбутньому? Наскільки я можу судити, ви збираєтеся розширювати діапазон стилів?

Так, ми плануємо розширювати діапазон, але це не означає, що на фестивалі виступатимуть гурти абсолютно всіх стилів музики. Ми будемо підбирати стилі, відповідні духу й атмосфері Карпат. Наступного року ми повернемося до практики чіткого поділу днів на жанри. Таким чином, наступного року ми додамо death і doom в стилістику фестивалю. Це буде виглядати так: блек-метал день, фолк / паган / вікінг день і дез / дум день і стилі, які максимально наближені до даних напрямків. Але на даний момент ми не плануємо додавати в напрямках що-небудь більше.

Чи планується розширювати кількість груп, збільшувати кількість сцен?

Так, це можливо, але не раніше 2016-2017 років. У першу чергу це буде залежати від кількості людей, бажаючих відвідати фестиваль. Коли ми будемо розуміти, що додавання груп і сцен буде окупатися, то ми обов'язково реалізуємо це, тим більше що в місці, де ми робимо фестиваль, є така можливість.

Наскільки мені відомо, ви вже почали планувати наступний фест, чи є вже групи-кандидати в лайнап?

Так, вже є, і 1 липня ми почнемо оголошувати лайнап 2015 року.

Думається, що ідея зробити вхід на фестиваль безкоштовним буде сприйнята на ура фанатами. І, може бути, навіть приверне додаткову кількість людей. Але, як відомо, нічого безкоштовного не буває. На які додаткові послуги передбачається збільшити ціну?

Ну, по суті фестиваль не буде повністю безкоштовним. Ми просто міняємо стратегію, і хочу зауважити, що поліпшення будуть саме для гаманця відвідувачів. Ми будемо вводити систему, подібну лоу-кост авіакомпаніям, коли ти платиш за послугу копійки, а за кожну наступну послугу ти також платиш. Наприклад, на сьогоднішній день, купуючи квиток на фестиваль, ви отримуєте безкоштовно місце під намет і 3 підйому на підйомнику тому що витрати на це вже включені у квиток. Але якщо ти живеш в наметовому містечку, то чому ти повинен платити за підйомник? Або, живучи в готелі, ти повинен платити за функціонування наметового містечка? Таки чином людина навіть з дуже низькими фінансовими можливостями, зможе підібрати для себе той спектр послуг, який буде відповідати його бажанням і грошовим можливостям. Наступного року ми плануємо робити ціну на фестиваль 3-4 Євро, що дозволить практично всім фанам відвідати фестиваль.

Ти напевно спілкуєшся з музикантами із західних країн, вони тебе запитують, що відбувається в Україні. Ми знаємо, що багато груп і виконавці скасували свої виступи в Києві. Як тобі вдається тримати в спокої. Або блек-металісти люди заґартовані і до війни звиклі?

Перше, що я хотів би зауважити, це те, що більша частина шоу в Києві цієї весни, були скасовані не групами, а промоутерами, які до їх сорому, посилалися на те, що нібито музиканти не хочуть їхати. А насправді це було пов'язано з тим, що в Україні цієї весни були дуже низькі продажі квитків на концерти з причини того, що людям було не до концертів, через те, що люди хотіли притримати до останнього моменту гроші, через побоювання того, що шоу скасують і будуть проблеми з поверненням грошей. Всі західні музиканти, які виступатимуть на нашому фестивалі, повідомили мені, що діятимуть виключно рекомендаціям міністерств закордонних справ їхніх країн. Як відомо всьому світу, на жаль, окрім Росії, що в Україні немає війни, а є дії терористів у двох східних областях України. У зв'язку з цим на сьогоднішній день всі міністерства закордонних справ Європи не рекомендують своїм громадянам відвідувати східні області України, це не стосується решти території України. Донецьк розташований на відстані 1500 км. від місця проведення фестивалю, за мірками європейців це вже інша країна, тому у нас немає абсолютно ніяких проблем з приїздом музикантів на фестиваль.

Погодься, що на сьогодні з Росії на ваш фест їздить досить мало людей. Багато хто просто не знають або знають смутно. А деякі під тиском пропаганди тепер просто стали боятися. Чи плануєте якось доносити інформацію про фестиваль до російських фанів?

Так, це правда, кількість відвідувачів з Росії зменшилася на 80%. На жаль, ми не можемо побороти російську пропаганду і донести до людей, що в Україні все спокійно (крім тих двох областей, про які я говорив вище), в Україні не вбивають і 70% населення України розмовляє російською мовою. Тому, найкращий метод донести інформацію про фестиваль до російських фенів можуть тільки російські фени, які побувають у цьому році на фестивалі. І саме тому з 20 Березня по 20 червня для громадян РФ діє акція - майже 40% знижка на квиток.

Що б можна було порадити російським шанувальникам black-метал-музики? Як ти сам здогадуєшся, у багатьох металхедов з Росії на сьогодні склалися сильні стереотипи у зв'язку з політичними подіями останнього півріччя?

Російським шанувальникам black-метал-музики і не тільки я можу порадити наступне: якщо Ви хочете дружити і спілкуватися з українцями, приїжджати в гості в Україну або вас просто цікавить ситуація в Україні - не слухайте російські новини. Цього достатньо для того, щоб зрозуміти, як живе світ за кордоном Росії. І, хоча ми розуміємо, що музика поза політикою, але ми нікуди не дінемося від того, що ми є частиною суспільства і частиною політики.

Як би ти порадив вести себе на фестивалі тим громадянам РФ, які вже прийняли рішення їхати на нього цього року. А можливо, хтось ще б хотів, але вагається? Чи буде якийсь заклик або правила поведінки на фестивалі?

Я думаю, що якщо людина адекватна, культурний, то його приймуть з розпростертими руками скрізь, у тому числі і на фестивалі і в Україні. Тому приїжджайте і не бійтеся, просто будьте людьми. І єдина прохання - не привозьте імперські і російські прапори, це може спровокувати конфлікт, тому цього року ми не будемо дозволяти ними розмахувати.

Є таке уявлення, що музика, ширше мистецтво, об'єднує людей. Чи може фестиваль стати тим мостом, який хоча б на рівні металхедов об'єднає наші народи?

Можу сказати одне, що як тільки Росія припинить фінансувати і поставляти терористів на схід області України, то наступного дня наші народи примирятися і будуть жити пліч-о-пліч нормальної сусідської життям. І я впевнений, що фестиваль покаже гостям з Росії реальну правду, яка є, а вони розкажуть її своїм друзям будинку і це допоможе їм поміняти думки про події та людей в Україні в кращу сторону, що і буде тим мостом.

По матеріалам сайту Emuzon.ru

 

Наші партнери

 
artmax
concertua
core